08.12.2015

Наші лілійники

Хоча значна частина нашого життя пов’язана з дослідженням молюсків, зрозуміло, що нас цікавлять не лише вони. Наприклад, у нашому квітнику прижилася ціла колекція лілійників. Щороку ці невибагливі багаторічні рослини тішать нас своїм пишним та тривалим цвітінням. Розпочинає та завершує цей "парад лілійників" завжди лілійник Мідендорфа (Hemerocallis middendorffii), який цвіте двічі на рік – у травні та в серпні-вересні. Наприкінці травня – на початку червня починає цвісти жовтий лілійник (Hemerocallis lilio-asphodelus, він же Hemerocallis flava). А далі квітучу "естафету" приймають гібридні лілійники. Причому в нас є не лише придбані в різних місцях сорти, але й власні гібриди. На відео, відзнятому в 2014 році, показані далеко не всі наші "вихованці".

08.12.2015

Лілійники в ботсаду

Серед інших живих і квітучих скарбів ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка має велику колекцію гібридних лілійників. І не лише має, але й щороку надає можливість познайомитися з нею львів’янам і гостям міста, запрошуючи їх на "день відкритих дверей". У 2014 році нам вдалося відзняти невелику часточку цього різнобарв’я.

12.03.2015

Лісові квіти

Із приходом весни розквітають наші ліси та парки. Важко не помітити білий килим анемони дібровної (Anemona nemorosa) або спалахуючі серед минулорічного опалого листя сині "острівці" печіночниці (Hepatica nobilis). Інші квіти не такі помітні. Але варто лише уважніше придивитися до них, і стає зрозумілим, що всі вони – чарівні та неповторні витвори природи. Подивіться на зеленчук жовтий (Galeobdolon luteum), анемону жовтецеву (Anemone ranunculoides), дикорослі фіалки (Viola), зірочник (Stellaria), горлянку (Ajuga), яку росіяни називають "живучкою" за її невибагливість. Варто сказати, що далеко не завжди ці квіти ростуть поміж деревами. Вони можуть оселитися серед кущів, на лісових галявинах, деякі – навіть на луках. Зйомки виконано навесні 2014 р. у Львові та околицях.

10.03.2015

Цвіте сакура

За кількістю висаджених вздовж вулиць сакур прославився Ужгород. У Львові такі дерева також є, хоча їх ще не так багато. Мабуть, найстаріші з них ростуть навпроти головного входу до парку культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького. На жаль, частина дерев через поважний вік вже засохла, на деяких залишилися лише окремі живі гілки. Але кожної весни вони продовжують дивувати перехожих морем рожевих пелюсток. Зйомки проводили у квітні 2014 р.

15.08.2014

Квітучі килими весни

Усі ми щороку з нетерпінням чекаємо не лише приходу весни, але й появи весняних квітів. Адже краще однієї весняної квітки може бути лише цілий килим з квітів. І не важливо, чи він з’являється у лісі (анемона дібровна), чи розквітає біля самого будинку, прикрашаючи альпійську гірку або звичайну грядку (шилоподібний флокс, обрієта).

14.08.2014

Весна під вікнами

Цю добірку можна було б сміливо назвати також "Весною під ногами", адже показані в ній весняні квіти – низькорослі. Але не шкода схилитися до землі, аби ближче роздивитися таку красу: підсніжники, крокуси, примули, хіонодокси, пушкінію, мускарі, барвінок.

14.05.2014

Підсніжники на вітру

Підсніжник звичайний, або білосніжний (Galanthus nivalis) ранньої весни можна побачити не лише в лісі або на ринках. Ця невибаглива рослина давно прижилася також у наших садах. Німці називають підсніжник звичайний маленькими сніговими дзвониками. Подивіться на квіти підсніжника на сильному вітру. Здається, ось-ось почується тонкий мелодійний дзвін. І таку красу хижацькі винищують у наших лісах заради весняного приробітку! Адже, зриваючи квіти, позбавляють їх можливості насіннєвого розмноження, а часом й пошкоджують цибулинки у грунті.

10.05.2014

Цвітуть рододендрони

Квітучі рододендрони знято на дні відкритих дверей у ботанічному саду Львівського національного університету ім. І.Франка по вулиці Черемшина 27.04.2014 р. На жаль, через відносно теплу та ранню весну значна частина кущів вже відцвіла, тому вдалося відобразити лише частинку великої колекції.